ستارخان, خیابان باغبان

پلاک 15 ، طبقه چهارم

۳۲۰۱۵ ۶۶۵ ۰۲۱

۹:۳۰ الی ۲۱:۳۰

شنبه تا پنجشنبه

غیر از تعطیلات رسمی

سندرم استرسی داخلی استخوان ساق پا

این صدمه بدلیل فشار و استرس استخوان ساق پا و بافت های همبند که عضلات را به استخوان ساق پا متصل میکنند بوجود می آید .


این عارضه شایع در ورزشکاران ، و اغلب بعد از انجام حرکات تکراری و سنگین روزانه باعث درد در ناحیه ساق پا میگردد .


بیماران اغلب با استفاده از کمپرس یخ واستراحت کاهش درد را تجربه و به انجام تمرین های ورزشی مبادرت میکنند که در صورت تداوم درد باید با پزشک متخصص یا دکتر فیزیوتراپی جهت درمان مشورت کنند .


در صورت تداوم درد و عدم درمان صحیح امکان شکستگی استرسی استخوان ساق پا ( تیبیا ) محتمل است که در اینگونه موارد بسته به میزان و شدت صدمه ورزشی، اقدامات درمانی توسط کادر درمانی تجویز میگردند .


درمان در مراحل اولیه و جهت جلوگیری از آسیب بیشتر شامل وقفه در فعالیت های ورزشی ، دویدن و … میباشد . پوشیدن کفش مناسب با فعالیت ورزشی و یا استفاده از کفی طبی بویژه در افراد با کف پای صاف جهت کاهش استرس روی استخوان ها و تصحیح قوس های کف پا در صورت نیاز توصیه میگردند .


بعنوان مثال استفاده از کفش های مخصوص دویدن و تعویض آنها بعد از استفاده بیش از400 کیلومتر، رعایت اینگونه موارد باعث کاهش مراجعه شما به کادردرمان خواهد بود .
با استناد به مقالات و توصیه های سازمان بهداشت جهانی درمان های تخصصی و پیشگیرانه فیزیوتراپی شامل استفاده از مدالیته های تخصصی درمانی و آموزش ، جلوگیری از صدمه ورزشی بیشتر بهترین درمان برای سندرم استرسی داخلی استخوان ساق پا میباشد