ستارخان, خیابان باغبان

پلاک 15 ، طبقه چهارم

۳۲۰۱۵ ۶۶۵ ۰۲۱

۹:۳۰ الی ۲۱:۳۰

شنبه تا پنجشنبه

غیر از تعطیلات رسمی

درمان مچ دست و انگشتان

درمان درد مچ دست

مچ دست و انگشتان یکی از اندام های حرکتی در بدن انسان میباشد که بدلیل ساختار و نحوه قرار گرفتن انگشت شست در طی فعالیت های روزمره زندگی از اهمیت زیادی برخوردار است .

 این اندام شامل  سه قسمت مچ ، کف دست و انگشتان است . مچ دست از هشت استخوان تشکیل شده است . کف دست شامل پنج استخوان متاکارپ و انگشتان اول الی چهارم هرکدام شامل سه استخوان و شست از دو استخوان تشکیل شده است . این استخوان ها توسط غضروف ها و لیگامان ها در کنار هم و با هم بصورت سینرژیک در فعالیت های روزمره زندگی فعالیت میکنند.

تاندون های عضلات ساعد ؛ اعصاب و عروق درناحیه مچ دست توسط بافت های همبندی و لیگامان های مختلف در ناحیه مچ دست حفاظت میشوند . کف دست شامل عضلات تنار ؛ هیپوتنار و لومبریکال ها می باشند. تاندون های عضلات مربوط به حرکات انگشتان با همراهی این عضلات در حرکات انگشتان ایفای نقش می کنند .

بیماری هایی مانند : آرتروز ؛ آرتریت روماتویید ؛ نقرس ؛ بارداری ؛ دیابت ؛ چاقی ؛ اوایل دوران یائسگی ؛ عفونت و … میتوانند باعث درد دست و انگشتان باشند .

مشکلات ستون فقرات گردنی و درگیری ریشه های عصبی میتوانند  ایجاد درد ؛ سوزش ؛ بیحسی و … در دست و انگشتان نمایند .

گرفتاری عضلات اندام فوقانی ، کتف ( اسکاپولا ) و نقاط ماشه ای برخی از عضلات میتوانند باعث درد ؛ سوزن سوزن شدن و مشکلات حسی در مچ دست و انگشتان را سبب شوند .

سندرم کانال مچ دست ( کارپال تونل ) یکی از مشکلات مچ دست میباشد که در اثر فشار لیگامان کارپال روی عصب مدیان در قسمت قدامی جلوی مچ دست بوجود می آید که نشانه هایی مانند سوزن سوزن شدن انگشتان شست ؛ نشانه ؛ انگشت سوم و حتی نیمی از انگشت حلقه را بوجود می آورد . در صورت عدم درمان صحیح ، آتروفی و ضعف عضلات تنار از دیگر علائم شایع این بیماری می باشد . درمان شامل دارو ؛ فیزیوتراپی ؛ استفاده از کوک آپ اسپیلنت ( مچ بند طبی ) ؛ سوزن خشک ؛ طب سوزنی با تحریک الکتریکی و جراحی می باشد .

سندرم دکوروان که باعث التهاب و درد ناحیه انگشت شست میشود که در اثر گرفتاری غلاف عضلات اکستانسور پولیسیس لونگوس و ابداکتور پولیسیس بوجود می آید .

گانگلیون کیست که یه علت انباشته شدن مایع اغلب در قسمت خلف مچ دست بوجود می آید و همچنین آماس مچ دست که بعلت التهاب و انباشته شدن مایع سینوویال بصورت التهاب و قرمزی بوجود می آیند .

شکستگی و دررفتگی که به دلیل تروما بوجود آمده و درمان اورژانس را طلب مینماید .

آرتروز ؛ آرتریت روماتوئید باعث خشکی حرکات و تغییر شکل مفاصل مچ دست و انگشتان میشوند که در صورت عدم درمان صحیح میتوانند کارآیی این مفصل را طی فعالیت های روزمره مختل نمایند .

تاندونیت ؛ رگ به رگ شدن که درهردو مورد استراحت و عدم حرکت مفصل در مرحله حاد بیماری از عوارض و طولانی شدن مدت درمان می کاهد .

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با ما در ارتباط باشید

۰۹۱۰۹۳۸۸۱۴۶ – ۰۲۱۶۶۵۳۲۰۳۱