ستارخان, خیابان باغبان

پلاک 15 ، طبقه چهارم

۳۲۰۱۵ ۶۶۵ ۰۲۱

۹:۳۰ الی ۲۱:۳۰

شنبه تا پنجشنبه

غیر از تعطیلات رسمی

آشنایی با تخصص درمان استئوپاتی (Osteopathy)

این روش درمانی در سال ۱۸۷۴ برای اولین بار توسط یک پزشک و جراح به نام Andrew Taylor Still که سه فرزند خود را بر اثر مننژیت ستون فقرات از دست داده و از پزشکی رایج ناامید شده بود، معرفی شد . او معتقد بود که سلامت و بیماری حرکتی بدن بطور گسترده به عملکرد مکانیکی ؛ فیزیکی و فیزیولوژی استخوان‌ها، عضلات و مفاصل بستگی دارد. برهمین اساس ، شیوه علمی جدیدی از پزشکی به نام استئوپاتی بر گرفته از دو واژه یونانی ” Osteo ” به معنی استخوان  و ” pathos ” به معنی رنج از بیماری ، شکل گرفت و در سال ۱۸۹۲ مدرسه آمریکائی استئوپاتی بنام کالج Kirksvill برای آموزش و مطالعه این روش ، بنیانگذاری شد. استئوپاتی یکی از روشهای طب کل ‌نگر است که اعتقاد دارد تمامی سیستم‌های بدن در ارتباط با یکدیگر بوده و تغییری نامطلوب در یکی از بخشهای بدن، عملکرد سایر سیستمها را نیز دچار مشکل می‌کند. بدین دلیل ،درمانگران استئوپاتی برای درمان کل بدن، با توجه و تمرکز برروی عملکرد سیستم استخوانها و عضلات سعی بر پیدا نمودن عامل اصلی بیماری دارند. استئوپاتی همچنین یک روش درمانی برای جلوگیری از استرس می‌باشد و بیمار را به داشتن یک زندگی سالم همراه با رژیمهای سالم غذایی تشویق می‌کند. درمان های انجام شده توسط  دکتری استئوپاتی میتواند به عنوان یکی از بهترین درمان های غیر تهاجمی و بدون آسیب در درمان بیماران با درد های کهنه و مزمن بسیار سودمند و مفید باشد . استئوپاتی با هارمونیزه کردن سیستم اسکلتی و عضلانی بدن یصورت دستی و انجام مانورها ( منیپولاسیون ) ستون فقرات ، مفاصل ، ارگان های شکمی ، سیستم قلبی و عروقی ، سیستم عصبی ( مرکزی و محیطی ) وآموزش انجام صحیح ورزش های درمانی ( حرکات اصلاحی ) برحسب ارزیابی هرشخص با توجه به بیماری؛ سن؛ وزن؛ جنسیت و … باعث تسریع دربهبودی بیمارخواهد شد. مصداق درمان بیماری ها توسط دکتری حرفه ای استئوپاتی در این سخن شیخ اجل سعدی نمایان است. 

“چو عضوی به درد آورد روزگار    دگر عضو ها را نماند قرار”

Holistic Medicine یا طب کل نگر (مکمل): طب کل نگر هنر و علم درمان است كه همه وجود انسان شامل بدن ، ذهن ، روح را در بر مي گیرد. درمان با طب کل نگر باعث تکمیل درمانهاي رايج در زمینه پيشگيري و معالجه بيماريها مي شود و مهمتر اينكه سلامتي را به حد مطلوبی ارتقا مي دهد .اين وضعيت سلامتي كلي ، به عنوان جريان آزاد ، نامحدود و بدون مانع انرژي حياتي در بدن ، ذهن و روح ، توصيف مي گردد . طب کل نگر در تشخيص و درمان بيماريها از مجموعه ای از روشهاي مناسب و بی خطر(ایمن) استفاده می کند. بعلاوه مواردي چون وضعیت جسمي ، تغذيه اي ، محيطي ، احساسي ، معنوی و شيوه زندگي را نیز بررسی می نماید. طب کل نگر بر آموزش به بیماربا هدف افزایش آگاهي او و شركت وي در فرایند درمان تأ كيد دارد. در حال حاضر ، در بیشتر کشورهای دنیا مانند آمریکا، کانادا، انگلستان، آلمان، فرانسه و … که خود از سردمداران طب غربی هستند از طب کل نگر ( طب سوزنی؛ استئوپاتی؛ کایروپراکتیک؛ همیوپاتی؛ نروپاتی؛ طب چینی؛ طب سنتی و … ) علاوه برتدریس دردانشگاه ها  در کنار طب پزشکی رایج ، به منظور تشخیص و درمان بیماری ها استفاده میشود و روش های طب مکمل هرروز از محبوبیت و استقبال گسترده تری در بین بیماران و اساتید دانشگاهی بهره مند میگردند..   دکتری حرفه ای استئوپاتی  (DO)

 پیش نیاز گذراندن رشته استئوپاتی همانند رشته کایروپراکتیک و طب سوزنی داشتن حداقل کارشناسی مرتبط پزشکی بوده و مدت دوره ( بصورت تئوری و عملی ) دو سال تمام وقت میباشد. این رشته بصورت  Professional Post Graduate  در دانشگاه و کالج های کشورهایی همچون آمریکا ، کانادا و اغلب کشورهای اروپائی تدریس میگردد. دکتر استئوپات بصورت مستقیم پذیرش بیمار نموده و با تعامل وهمفکری دیگرمتخصصین پزشکی (Team Work) اقدام به درمان  بیماری های اسکلتی – عضلانی مینماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با ما در ارتباط باشید

۰۹۱۰۹۳۸۸۱۴۶ – ۰۲۱۶۶۵۳۲۰۳۱